back to top

Ziemiste kolory we wnętrzu mieszkania we Wrocławiu

59 m2 zostało przekształcone z zamkniętego, wąskiego układu deweloperskiego w przestronne mieszkanie z sypialnią, garderobą, gabinetem, łazienką oraz pełnowymiarową kuchnią z wyspą. 

 

Obecny układ pozwala porannemu światłu wpadać przez gabinet do przedpokoju. Lustra dodatkowo potęgują wrażenie przestronności. 

Cała koncepcja została oparta na naturalnych materiałach takich jak drewniana podłoga, kamienne blaty, lniane zasłony, fornirowane meble, ratan, czy mikrocement w łazience. Właściciele bezkompromisowo podeszli do wyboru produktów i postawili na najwyższą jakość. 

 

Z początku projekt miał być bardzo jasny i delikatny, natomiast  z czasem zaczeliśmy dostrzegać piękno także w ciemnym drewnie i czarnych dodatkach. Kontrastujące elementy (np. jasna sofa i ciemniejsza szafka pod telewizorem) budują charakter wnętrze, który przechodzi przez wszystkie pomieszczenia nadając projektowi spójności.

 

Salon z kuchnią oraz owalna wyspa to centrum mieszkania, gdzie odbywają się wszystkie spotkania. Poruszanie się w tej przestrzeni jest wygodne dzięki okrężnej komunikacji. Wisząca metalowa półka akcentuje najważniejsze miejsce na mapie mieszkania, którym jest przestrzeń wokół wyspy kuchennej.

 

Lustro przy stole w jadalni odbija światło lampy, wizualnie powiększa strefę oraz odciąga wzrok od klimatyzacji, która znajduje się zaraz nad nim.

 

Zaraz obok znajduje się jasna sofa i stolik kawowy, którego blat został odzyskany ze starego mebla i docięty na kształt nowego. Narożnik razem z obrazem i wertykalną lampą zamykają optycznie pomieszczenie.

 

Łazienka – nieco mniej współczesna – bazuje na słynnych płytkach “gorsecikach” na posadzce, ściany zostały pokryte mikrocementem wykończonym w dole kwadratowymi płytkami. Tutaj również w opozycji do delikatnej bazy stoją meble z ciemnego forniru, który był wybarwiany na zamówienie klienta. Armatura z szarej, szczotkowanej stali to ukłon dla ponadczasowego designu. 

 

Sypialnia, choć mała, to kryje za przesuwnymi drzwiami niewielką garderobę. Dzięki odizolowaniu miejsca do przechowywania, pomieszczenie stało się spokojne i minimalistyczne. Dla zbudowania kontrastu umieściliśmy w pomieszczeniu czekoladowe łóżko w tkaninie typu boucle oraz drewniane, ciemne stoliki nocne.

 

Mieszkanie zostało zaprojektowane tak, aby zwiększyć przestrzeń, jednocześnie wykorzystując grę kontrastów i naturalne ziemiste kolory. Całość to paleta brązów i beży wprowadzona do współczesnego mieszkania, która nadaje charakter i duszę zupełnie nowemu i świeżemu deweloperskiemu wnętrzu. 

Lokalizacja:

Wrocław

Metraż:

59m2

Zdjęcia:

ZASOBY STUDIO

Realizacja:

2023 r.