back to top

Przytulnie, ale nie staroświecko na Jagodnie we Wrocławiu.

Projekt wnętrza na osiedlu Jagodno we Wrocławiu powstał w pierwszej połowie 2022 r. Od początku razem z inwestorką zakładałyśmy, że ma tutaj powstać przestrzeń kobieca, świeża, lekka, przy jednoczesnym wykorzystaniu różnych kolorów i odcieni drewna. 

W efekcie powstało wnętrze eklektyczne, nowoczesne, lekko vintage. 

 

Właścicielka hobbystycznie odnawia stare, zużyte meble. Chciałam więc wykorzystać jej pasję i zaproponowałam wdrożenie kilku mebli z “drugiej ręki”. Początkowo miałyśmy się ograniczyć do 2 komód w salonie i sypialni, ale podczas realizacji projektu klientce wpadły w ręce również krzesła od stołu, którym nadała nową tapicerkę typu boucle. 

 

Mieszkanie składa się z salonu z kuchnią, sypialni, łazienki i przedpokoju. Kuchnia powstała na planie literu “U”. Zielone pastelowe fronty stanowią mocny akcent kolorystyczny we wnętrzu, który połączyłam z jasnym drewnem w witrynie. W mieszkaniu unikałam stosowania białego koloru, który mógłby nadać wnętrzom zbyt chłodny charakter. Górne szafki kuchenne, ściany, tapicerka to odcienie beżu i lodów waniliowych.

Jadalnia otwarta jest na salon, gdzie dominantę stanowi duży rudy narożnik, na tle zasłon z lnianą strukturą. Promienie słońca zaglądają tutaj przez firany o poranku, tworząc pasiasty wzór na poduszkach. Klientka przerobiła starą komodę na szafkę pod telewizor. Koliste kształty w rogu pomieszczenia nie tylko podkreślają zakończenie pokoju, ale również współgrają kolorystycznie z częścią kuchenną. 

 

Sercem domu jest sypialnia. Wykonany na zamówienie rudy zagłówek tworzy jedną ze ścian. Na kolejnej stanęła zabudowa garderoby na wymiar, której inspiracją były stare, klasyczne szafy wolnostojące. Komoda w tym pomieszczeniu również zyskała drugie życie po odnowieniu przez właścicielkę. W efekcie sypialnia jest ciepła, przytulna i dopełniona o mocny akcent w postaci zagłówka na tle tapety z roślinnym motywem. 

 

Łazienka to przestrzeń wielofunkcyjna, w której zmieściło się standardowe wyposażenie oraz przestronna kabina prysznicowa, pralka i szafy wokół zabudowy wc na pranie oraz chemię domową.

Lekko miętowe płytki w kształcie cegiełek wypełniają wnękę za lustrem i ścianę w części prysznicowej. Gres w typie terazzo na posadzce sprawia, że podłoga jest łatwa w utrzymaniu czystości. 

 

Cały koncept miał za zadanie stworzyć wnętrza nowoczesne, ale nie monotonne, gdzie obserwator może stwierdzić, że przestrzeń jest przytulna, ale nie staroświecka, zaś pokoje dają możliwość i poczucie swobodnego korzystania z nich.

Lokalizacja:

Wrocław

Metraż:

50M2

Zdjęcia:

Martyna SOUL STUDIO

Realizacja:

2023 r.